איך זה לטוס עם סוס מיניאטורי?

סוסה מיניאטורית - סוסת נחייה

סוסים מיניאטורים משמשים כסוסי נחייה וטיפול בארה"ב. כעת זה גם חוקי לטוס איתם במטוס. כרגע אין הרבה אנשים שעושים זאת, ומונה רמוני, אישה עיוורת בת 39, מספרת איך זה לעלות על מטוס עם סוס מיניאטורי.

לרמוני יש סוסת נחייה מיניאטורית בשם קאלי. הסוסה נמצאת עם רמוני כבר עשור, וליוותה אותה במהלך נישואיה, שני הריונות ותואר מאוניברסיטת מישיגן. רמוני בחרה בסוסת נחייה על פני כלב, משום שכלבים בדרך כלל לא עוברים את גיל 15, ואילו סוסים יכולים לחיות גם עד גיל 30 ויותר. רמוני פשוט לא רצתה לבנות מערכת יחסים עם בעל חיים לטווח קצר, ולכן העדיפה את קאלי הסוסה.

רמוני מספרת על הפעם הראשונה שטסה עם קאלי: "חששתי שיעשו לי בעיות בשדה התעופה, מכיוון שאין הרבה אנשים שמטיסים סוסים מיניאטורים. קיוויתי שלא יהיו בעיות עם הקהל הגדול שבשדה התעופה. היו גם דברים שלא חשבתי עליהם. למשל, בגלל העוצמה של ההמראה, קאלי נפלה, ולא הצלחתי לעזור לה לקום. למרבה המזל, היא הצליחה לקום בעצמה. בנוסף, היא לא שותה מים כשאנחנו בנסיעות, והיה לה לחץ באוזניים, אז נתתי לה ללעוס שבבי קרח כדי שלא תתייבש".

נראה שהתגובות לסוסה היו בסך הכל חיוביות, אם כי במקומות מסוימים חששו ממנה. רמוני אף אילפה את קאלי "ללכת לשירותים" לפני הטיסה, מכיוון שבמהלך הטיסה אין לה אפשרות לעשות כן.

לסיכום, אומרת רמוני: "אם לא קאלי, לא הייתי יוצאת בכלל מהבית. היא נתנה לי ביטחון והמון אפשרויות בחיים, ואני רוצה לתת לה את אותו הדבר".