אליפות העולם ברכיבה על סוסים 2022

אליפות העולם בענפי הרכיבה השונים תיערך השנה בהרנינג, דנמרק, בתאריכים 6-14 באוגוסט 2022. אליפות העולם ברכיבה נערכת פעם ב-4 שנים.

האליפות תכלול את הענפים: קפיצות ראווה, דרסז', פארא-דרסז' (רכיבה אמנותית לאנשים עם מוגבלויות) וגם וולטינג. במקום יש 11 מגרשי רכיבה ב-3 אזורים מרכזיים.

גמר קפיצות הראווה ליחידים וגמר הפריסטייל בדרסז' יתקיימו ביום האחרון – 14 באוגוסט. ניתן לראות תוכנייה מלאה כאן.

ניתן לצפות בתחרויות דרך ClipMyHorse (מנוי שנתי עם פרסומות עולה 150 יורו, חודש ראשון חינם). מומלץ הרבה יותר לעשות מנוי ל-Eurosport Player, במחיר חודשי של 7 יורו עם אפשרות לבטל מדי חודש בחודשו (מחיר שנתי של 40 יורו בלבד, שכמובן מאפשר גם לצפות בכל שידורי הספורט של יורוספורט באמצעות המחשב או הטלפון הסלולרי).

בין השמות הבולטים שישתתפו בענף הקפיצות: בן מאהר הבריטי עם אקפלוז'ן, הצמד שזכה במדליית הזהב בקפיצות בטוקיו; מרטין פוקס משווייץ, המדורג כרגע במקום הראשון בדירוג הקפיצות של ה-FEI; הצמד השוודי הנריק וון אקרמן וקינג אדוארד; אלוף אירופה הגרמני אנדרה ת'ים ומקליין וורד מארה"ב. נבחרת שוודיה, שלקחה את הזהב באולימפיאדת טוקיו, צפויה לככב גם באליפות העולם בדנמרק. וויליאם גריב מהולנד לא ישתתף בקפיצות הראווה בשל פציעה.

לתחרות דרסז' תגיע הרוכבת האגדית איזבל וורת', בניסיון להגן על התואר שבו זכתה באליפות הקודמת בטריון; מגרמניה תגיע גם אינגריד קלימקה, המופיעה לראשונה באליפות העולם בדרסז'. הגרמניות יזכו לתחרות קשה מהנבחרת הדנית, שארבע הרוכבות שלה מדורגות בטופ-20 של הדרסז' העולמי, בהובלת קאת'רין דופור. ארה"ב מגיעה עם שני זוכי מדליית כסף מטוקיו (דרסז' נבחרות) ואילו שארלוט דז'ארדן תרכב על Imhotep, סוס שהתחרתה איתו ארבע פעמים בלבד.

נבחרת ישראל בקפיצות ראווה

ישראל שולחת לאליפות העולם שלושה רוכבים בענף קפיצות הראווה בלבד. הרוכבים הם: אשלי בונד, דניאל בלומן ורובין מוהר. הם ישתתפו בתחרות האישית ובתחרות הנבחרות. חמש הנבחרות הראשונות באליפות יוכלו להשתתף באולימפיאדת פריז 2024. באליפות הקודמת, דורגה נבחרת ישראל במקום ה-13.