המדליסט האולימפי המבוגר בעולם, הג'אמפר ג'ון ראסל, נפטר בגיל 100

ג'ון ראסל קפיצות ראווה

קולונל ג'ון ראסל, מדליסט קפיצות הראווה, נפטר בגיל 100.

ראסל זכה במדליית הארד באולימפיאדה בהלסינקי בשנת 1952, בענף קפיצות הראווה, על הסוס דמוקרט. למשך זמן קצר, הוא גם אחז בתואר המדליסט המבוגר בעולם, לאחר פטירתו של אתלט שבדי באוגוסט האחרון. ב-30 בספטמבר, נפטר ראסל, כשהוא בן 100 שנים, 7 חודשים ו-28 ימים.

ג'ון וויליאם ראסל נולד בחווה בפנסליבניה בשנת 1920. במהלך הקריירה הצבאית שלו, הוא הצטרף לחיל הפרשים, והיה עוזרו של גנרל פאטון. הוא נלחם במלחמת העולם השנייה, נפצע במהלכה וקיבל את עיטור לב הארגמן (Purple Heart), ביחד עם מדליות ועיטורים נוספים.

ב-1948, כחלק מהקריירה הצבאית שלו, הוא הוצב בפורט ריילי כמדריך רכיבה. הוא כתב מחדש את מדריך הצבא האמריקאי לרכיבה על סוסים והצטרף לנבחרת האולימפית האמריקאית בקפיצות ראווה. באולימפיאדת 1948, שנערכה בלונדון, הוא סיים במקום ה-21. כאמור, ב-52' הוא זכה במדליית הארד. ראסל לא השתתף באולימפיאדה ב-1956, בשל פציעה של הסוס שלו, ולאחר מכן פרש מהספורט התחרותי. לאחר פרישתו, פתח את ה-Russell Equestrian Center ושימש כשופט בתחרויות ארציות בארה"ב.

ראסל נכנס להיכל התהילה של קפיצות הראווה בארה"ב וזכה בפרסים ותארים שונים על פועלו במהלך השנים. הוא הותיר אחריו אישה, שני בנים, שלושה נכדים וארבעה נינים.