המקרה המוזר של הסוס במעלית בתל אביב

דיירי בניינים משותפים רגילים לחוויות מוזרות וסכסוכים עם השכנים – מכביסה מטפטפת ועד רעש בשעות בלתי סבירות. ייתכן שלאירוע שהתרחש בתל אביב היום, הם לא היו מוכנים.

תמונות ממצלמת האבטחה של בניין חרוב בתל אביב מהיום, 27 באפריל 2021, בשעות הבוקר, הראו אדם שמכניס סוס למעלית. ניתן לראות שמדובר בסוס מקומי או קווטר, והוא מאוכף בסגנון מערבי (ווסטרן). בתמונות לא רואים את פניו של האדם ולא ברור לאיזו קומה הוא עלה, ולאיזו מטרה.

סוס במעלית תל אביב

בקבוצת הווטסאפ של הבניין, נשלחה הודעה מטעם ועד הבית של הבניין ממול (בניין ורד TLV), בה נאמר: "עשינו טעות ושכחנו להכניס לתקנון שאסור להכניס סוסים לבניין, ובטח לא להעלות אותם במעלית".

למרות שהעניין נראה משעשע, מדובר בסיכון חייו של הסוס ובעליו, גם אם הסוס רגוע לרוב. סוס שנבהל בתוך מעלית סגורה וצפופה עלול להשתולל, ולרוכב בוודאי אין לאן לברוח במצב כזה. בכל מקרה, סביר להניח שלאחר פרסום האירוע ברשתות החברתיות השונות, לא נראה יותר סוסים במעלית של הבניין הזה.

עדכון, 28.4.2021: המשטרה עצרה שני חשודים במעשה בגין התעללות בבעלי חיים. ככל הנראה, בעל הסוס הגיע לבקר את חברו שגר בקומה השישית, והחליט לעלות אליו עם הסוס. עיריית תל אביב לא יכלה להתערב בעניין מכיוון שמדובר בבניין פרטי, ולכן המשטרה חוקרת את הנושא.

שני החשודים נחקרו בחשד להתעללות בבעל חיים, אחד שוחרר בתנאים מגבילים והשני נכלא לאחר שהתברר כי הפר מעצר בית על עבירות אחרות. השירות הווטרינרי יבדוק האם הסוס עבר התעללות.

למרות זאת, המשטרה החליטה שלא להגיש כתב אישום נגד בעל הסוס וחבריו בגין התעללות בבעל חיים, מכיוון שלטענתה לא קיימות ראיות להתעללות למרות זאת, בעל הסוס נעצר על הפרת מעצר בית בתיק פלילי אחר וכן יועמד לדין.

דיירים בבניין מציינים כי זו אינה הפעם הראשונה שסוסים מגיעים לבניין. לרוב הם לא מוכנסים למעלית, אלא מוצבים בכניסה לבניין ולעתים עושים שם את צרכיהם.

עדכון, 29.4.2021: יש גם וידיאו