הסוס המבוגר ביותר בעולם חוגג יום הולדת 50

הסוס המבוגר ביותר בעולם

הסוס המבוגר ביותר בעולם חוגג יום הולדת 50 בימים אלה. לכל הדיעות, מדובר בגיל מדהים לסוס. בשנות אדם, מדובר בערך בגיל 150.

הסוס קליפסו לא רואה היטב, בקושי שומע וסובל מדלקת מפרקים, אולם הוא אינו מראה סימני פרישה מן העולם, ממשיך לאכול וחי חיים שלווים בקווינסלנד. הבעלים שלו מספרים כי הוא מראה רצון להמשיך לחיות ונהנה מאיכות חיים טובה ביחס לגילו המתקדם. קליפסו, סוס קווטר, חי כבר כמעט פי שניים מהממוצע עבור הגזע הזה.

קליפסו נולד ב-1969 ושימש כסוס בית ספר, אולם סבל מהתעללות ונקנה על ידי משפחה שרצתה לספק לו בית טוב יותר – בקווינסלנד, אוסטרליה. קליפסו הוא סוס רגוע, ומעולם לא בעט או נשך, מספרים הבעלים.

וטרינרים מסבירים כי גילו המופלג של קליפסו נובע משילוב של גנטיקה טובה וטיפול איכותי. למרות שכבר מזמן אין לו שיניים, קליפסו אוכל תערובת מיוחדת, המורטבת במים כדי לסייע לו לאכול בצורה נוחה. בסך הכל, בריאותו סבירה, אולם הווטרינרים מעריכים כי לא סביר שיגיע לגיל 60.

 

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. ליאת

    אולד בילי חי עד גיל 62. והיו עוד סוסים מבוגרים בהרבה מ-50.
    למעשה אורח חיים במודל טבע מעניק לסוס חיים ארוכים יותר כנראה בזכות התנועה החופשית שמאפשרת מטבוליזם אופטימלי ומקלה על הלב.
    ועוד פרט טריוויה קצרצר- אלו השיניים שנשחקות כמעט עד תום שגודעות חיים לסוסים מבוגרים בטבע, מצבם הגופני של הסוסים שנבדקו וחיו שנים רבות היה מצוין, וגם היו בעלי ציפורני פרסות בריאות. אבל הם הגיעו לסוף השן ולא יכלו לאכול יותר.

התגובות נעולות.