הרכיבה לירושלים – Riding to Jerusalem

הילדות של אוולין קוקט היתה מלאה בחלומות על מסעות צלב ועל גיבורים. בילדותה, הדוד שלה הכיר לה את עולם הסוסים, ובמהלך השנים צמח בליבה חלום: לרכב בעקבות מסעות הצלב של גוטפריד רוזן בויון, ממנהיגי מסע הצלב הראשון ושליטה הראשון של ממלכת ירושלים הצלבנית – כל הדרך מפריז ועד ירושלים.

קוקט החלה בהכנות בזהירות ובהקפדה, ולבסוף הצליחה לשכנע את אביה לתת לאחותה הקטנה, קורין, להצטרף אליה. גיוס הכספים למסע היה בעייתי, עד שמגזין צרפתי של וולט דיסני, Le Journal de Mickey, נדלק על הרעיון והחליט לממן את הטיול השאפתני, בתנאי שימותג כראוי: הסוסים ייקראו מיקי ודונלד, והכלב שייצא איתן למסע יזכה לשם פלוטו.

Riding to Jerusalem

זה לא היה טיול קליל. שתי נשים, שני סוסים וכלב באמצע שנות השבעים, לגמרי לבד – 6,000 קילומטר של מסע לא פשוט דרך תשע מדינות. הן החלו בפריז, ורכבו בתנאי שטח לא קלים – מדבר והרים – באמצע החורף. האתגרים היו מרובים: נפילות, מחסור במזון לסוסים, מחלה של אחד הסוסים, תקיפות על ידי גברים ובעלי חיים ועוד. כל זאת בתקופה בה מסעות סוסים ארוכים כאלה לא היו מקובלים או נפוצים. שתי הנשים התגברו על כל האתגרים והגיעו לירושלים ב-1974.

הספר "הרכיבה לירושלים" (Riding to Jerusalem) פורסם ב-1975, והוא מתאר את המסע הייחודי של השתיים, מזווית הראייה של אוולין. קוקט המשיכה לאחר מכן במסעות נוספים בעולם, עם בעלה והילד שלה. רכשתי את הספר באיביי והוא כתוב בצורה קלילה ומקסימה, ומכיל סיפורים מרתקים על מסע אמיץ ומדהים.

המסע אף זכה לסיקור עיתונאי ישראלי באותה תקופה:

הרכיבה לירושלים - מעריב

הרכיבה לירושלים - על המשמר