למה עדיף לרכב עם מכנסי רכיבה?

מכנסי רכיבה על סוסים

רוכבים על סוסים? אנחנו ממליצים לרכב עם מכנסי רכיבה, ולא להסתפק בג'ינס או טייטס רגילים.

למה צריך מכנסי רכיבה?

ראשית, נדגיש שלא כל סגנון רכיבה מצריך מכנסי רכיבה ייעודיים. למשל, רוכבי הווסטרן ילבשו בדרך כלל ג'ינס, ועבורם זה מצוין ונוח. עם זאת, רכיבה על סוסים בסגנון אינגליש מצריכה ביגוד מיוחד, ובין השאר – מכנסי רכיבה.

  1. למכנסי רכיבה על סוסים יש בד עמיד יותר ממכנסיים רגילים. הם תפורים בצורה מיוחדת, כך שבאזורים בהם יש יותר חיכוך עם האוכף, הבד עבה יותר או שיש שכבת בד נוספת.
  2. סיליקון או תפירה מיוחדת באזור הישבן והירכיים מבטיחים אחיזה צמודה ונוחה יותר באוכף, וגם שומרים על בד המכנסיים, שלא ייקרע. במכנסיים רגילים לא תמצאו את הפיצ'ר הזה.
  3. מכנסי רכיבה תפורים בגזרה צמודה. זה לא עניין אופנתי. מכנסיים צמודים מאפשרים ישיבה נוחה יותר באוכף ותנועה נעימה של הרוכב, ומונעים שפשפות. בשנים האחרונות התחזק הטרנד של טייץ רכיבה – מכנסים דקים וצמודים, מבד נושם. הטייץ מצוינים לרכיבה בקיץ הישראלי, והם נוחים מאוד. ברובם גם יש כיס ייעודי לטלפון נייד – פיצ'ר נהדר ואפילו בטיחותי – כדאי שיהיה עליכם טלפון ברכיבה.
  4. מכנסי רכיבה צמודים בקרסול – או שיש להם סגירת סקוץ' באזור הזה. מכנסיים צמודים בקרסול מאפשרים ללבוש מגפי רכיבה או נעלי רכיבה וצ'אפס בצורה נוחה, מבלי ליצור קפלים במכנסיים, שיכולים להציק ולהפריע.

איפה קונים מכנסי רכיבה על סוסים?

אפשר לקנות מכנסי רכיבה בחנויות ציוד רכיבה שונות בישראל.

אם אתם מעדיפים לקנות באינטרנט, תוכלו ליהנות ממגוון רחב יותר של מכנסי רכיבה, כולל מותגים שלא מיובאים לישראל בצורה סדירה. באמזון תוכלו למצוא מכנסי רכיבה זולים, כולל טייצים במגוון צבעים.

כדי לחפש מכנסי רכיבה על סוסים, כתבו בשורת החיפוש riding breeches או equestrian breeches. בחלק מהחנויות עדיין קוראים למכנסי רכיבה Jodhpurs, כך שזה גם חיפוש שאפשר לנסות. אם אתם מחפשים גיזרה גבוהה, כתבו high rise, ועבור גזרה נמוכה – low rise.

סוגים של מכנסי רכיבה על סוסים

מכנסי הרכיבה מתחלקים לשני סוגים עיקריים – מכנסיים רגילים הנרכסים באמצעות רוכסן וכפתור מקדימה, וטייץ לרכיבה, ללא רוכסן וכפתורים. מכנסי הרכיבה מגיעים בגזרות שונות – גזרה גבוהה היא הפופולרית ביותר, אבל אפשר למצוא מכנסי רכיבה בגזרה נמוכה.

אם אתם קונים מכנסי רכיבה לתחרויות – בדקו אם יש להם לולאות לחגורה, מכיוון שבחלק מענפי הרכיבה חובה לחגור חגורה.