מה קורה כשסוס נופל עליכם?

תאונות רכיבה הן עניין מפחיד, אבל לא רבים יודעים שלמעשה התאונות הרציניות ביותר הקשורות בסוסים, מתרחשות דווקא בין הרכיבות, על הקרקע וכשעובדים עם הסוס.

דוגמא לתאונה כזו מתוארת בבלוג של רויטל סלומון, שלפני שנתיים הסוס שלה נפל עליה, ואף כתבה על כך ספר:

"זו לא היתה תאונה תוך כדי רכיבה. למעשה, חלק ניכר מהתאונות עם סוסים מתרחשות שלא בזמן הרכיבה – אלא בטיפול ובעבודה עם הסוסים מהקרקע. זו גם לא היתה תאונה שהיא כורח המציאות. לו הייתי יודעת מה שאני יודעת על סוסים היום, הייתי יכולה למנוע את התאונה הזו בכמה נקודות בזמן. אבל מה לעשות, וההכוונה המקצועית שקיבלתי בתחילת הדרך בעולם הסוסים היתה בינונית במקרה הטוב, ולכן לא ידעתי להתנהל נכון ברגע של סכנה ומשבר.

התאונה לא היתה אשמתו של טאלו. היא גם לא היתה אשמתי, לפחות לא באופן מלא. Shit happens. קצת חוסר תשומת לב, קצת חוסר מזל וקצת חוסר מיומנות, והנה הסוס שלך מסתבך עם צינור השקיה שאיזה אידיוט רשלני זרק על הרצפה בשביל של החווה, הנה את מנסה לעזור לו, הנה הוא נבהל, הנה את מתעקשת לנסות לשחרר אותו מהצינור, הנה את מסתבכת עם הרגליים של עצמך, הנה את נופלת, והנה דווקא בשנייה שנפלת, הסוס מאבד שיווי משקל ונוחת עלייך לרגע, נבהל שוב ומתרומם מיד, למרות שצינור כרוך סביב הרגליים האחוריות שלו, כי הוא מבין שמשהו ממש לא טוב קרה".

לקריאת הסיפור המלא