מועדון ה-100 של הדרסז'

רכיבה על סוסים בגיל מבוגר

ידוע שרכיבה על סוסים אפשרית ממש בכל גיל, ורבים מהרוכבים הטובים בעולם עברו מזמן את גיל 50 ו-60 – גילאים שבענפי ספורט אחרים נחשבים מבוגרים מדי. ומה לגבי גיל הסוסים? סוסים מעל גיל 15 נחשבים מבוגרים, וכאשר הם מגיעים לגיל 20 הם נחשבים "סניורים". אולם, אין פירוש הדבר שצריך להפסיק לעבוד איתם. במקומות רבים בעולם, סוסים בני 25 ויותר ממשיכים לעבוד – כמובן, בהתאם לכושרם ומצבם הגופני. באנגליה, למשל, יש תחרויות דרסז' המיועדות לסוסים סניורים, וגם לרוכבים מבוגרים במיוחד.

מועדון ה-100 של הדרסז'

ה-Dressage Foundation בארה"ב הקים את ה-Century Club – מועדון מיוחד לרוכבים וסוסים, שהגיל המצרפי שלהם הוא 100 או יותר. המועדון הוקם ב-1996, ומאז הצטרפו אליו כ-380 צמדים. לאחרונה הצטרפה למועדון סוזן זנייר, תושבת איידהו, פנסיונרית שעבדה ברשות הדואר האמריקאית. זנייר היא בת 75, והסוס שלה, סניקרס, בן 26. המאמנת של זנייר אמרה כי כיום מקובל מאוד לרכב גם בגיל מבוגר, וכי "70 זה ה-50 החדש". הרכיבה משפרת את הכושר הגופני של הרוכב בכל גיל. סוסי דרסז' לרוב לא מתחרים אחרי גיל 20, אולם סניקרס משתתף בתחרויות מקומיות ושומר על כושר, למרות שהוא וזנייר סובלים מדלקת מפרקים.

חלק ניכר מהרוכבות במועדון עברו את גיל 70, וניתן למצוא ברשימה גם סוסים מעל גיל 30. כמו שאפשר לראות, אפשר להמשיך להיות חלק מעולם הסוסים בכל גיל.