7 מקרי מוות של סוסים העיבו על הקנטקי דרבי ה-149

שבעה סוסים מצאו את מותם במהלך מירוץ הסוסים המפורסם, הדרבי של קנטקי (Kentucky Derby). למרות מאמצים להגביר את רמת הבטיחות ולשפר את רווחת סוסי המירוץ בשנים האחרונות, הם ממשיכים למות בכמויות די גדולות במירוצים המפורסמים.

המוות הראשון של סוס בקנטקי דרבי של 2023 אירע ב-29 באפריל. הסוס, זכר מסורס בן 3 בשם Code of Kings שבר את צווארו לפני המירוץ. הדבר קרה ככל הנראה בתא שלו, ומשערים שהוא נבהל מהאורות של המסיבה שנערכה לא רחוק משם. לאחר מכן, הומת סוס לאחר שנפצע במירוץ, ויומיים אחר כך – עוד סוס (Wild on Ice), הומת לאחר שנפצע במהלך אימון.

שני סוסים נוספים מצאו את מותם בנסיבות מסתוריות. המאמן שלהם, ספי ג'וזף ג'וניור, הושעה ללא הגבלת זמן, מפני שהסוסים מתו בנסיבות פתאומיות ולא מוסברות.

עוד צמד סוסים הומתו לאחר שנפצעו במירוצים עצמם – בשני המקרים היה מדובר בפציעות חמורות ברגליים.

מארגני המירוץ המפורסם, שזו הפעם ה-149 שהוא מתקיים, טוענים כי נסיבות המוות של הסוסים ייחודיות, ושאין משותף בין המקרים. עם זאת, תתבצע חקירה של מקרי המוות, על מנת ללמוד כיצד לשפר את הבטיחות של ספורט הרכיבה. בסוסים יבוצעו נתיחות שלאחר המוות.

צילום: PandamicPhoto.com from Lindenhurst, IL, USA, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons