משחקי מחשב עם רכיבה על סוסים

לא נדיר לראות סוסים במשחקי מחשב, במיוחד כאלה הכוללים אסטרטגיה, ניהול צבאות ולוחמה. עם זאת, נראה שכמה מהמשחקים הפופולריים של השנים האחרונות, כוללים אלמנטים משמעותיים של רכיבה על סוסים כחלק אינטגרלי מהמשחק, ולא רק כקוריוז צדדי. הנה כמה משחקי מחשב שבהם הרכיבה היא חלק עיקרי:

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

רכיבה על סוסים במשחק זלדה

סדרת משחקי זלדה של נינטנדו היתה איכותית וייחודית מהרגע הראשון, והמשחקים תמיד ממשיכים לחדש ולהפתיע. ב-Breath of the Wild, הרכיבה על הסוס מאפשרת לחקור את הסביבה בצורה מקסימה וכיפית במיוחד. אי אפשר לקחת את הסוס לכל מקום במשחק, אבל אפשר לחקור חלקים נרחבים ממנו. במשחק ניתן לבחור ממגוון סוסים, רגועים או פראיים, שלהם נתונים שונים, בדומה לשחקן עצמו – מהירות, כוח וסיבולת. במשחק ניתן לרכב גם על דובים וצבאים, אם כי אותם לא ניתן לאלף.

Red Dead Redemption 2

 Red Dead Redemption 2 סוסים

אחד המשחקים הלוהטים של 2018-2019, המספק שעות ארוכות של משחק וסיפור, כולל גם חלק משמעותי, מפורט ואיכותי של רכיבה על סוסים. במשחק ניתן לרכב על סוסים, להתחבר אליהם ולאלף אותם, תוך עלייה ברמת הביצועים והרכיבה. אם הקשר בין הרוכב והסוס מתחזק, אז מד החיים והסיבולת של הסוס מתחזק גם הוא. חיזוק הקשר בין הסוס והרוכב מאפשר גם ניווט בתנאי שטח קשים יותר, לקרוא לסוס ממרחק ובנוסף – יהיה קשה יותר לגנוב מכם את הסוס. המשחק מציע לא פחות מ-19 גזעים של סוסים, המחולקים לפי קטגוריות כמו רכיבה, לוחמה, מירוצים, עבודה וכו'. ניתן לרכוש ציוד רכיבה מגוון במשחק, כולל אוכפים, ארכובות, שקי אוכף ועוד – וגם הציוד משפיע על איכות הרכיבה.

The Witcher 3: Wild Hunt

סדרת משחקי וויצ'ר נחשבת לאיכותית ומעמיקה. למשחקים קהל מעריצים גדול והם פופולריים מאוד, למרות שהמשחק אינו קל. במשחק זה, הסוס מאפשר לרוכב להגיע ליעדו במהירות רבה יותר, ולמעשה בחלק מהמקרים השחקן חייב לרכב על הסוס כדי לבצע את המשימה. הרכיבה פחות חלקה ומפורטת לעומת משחקים כמו Red Dead Redemption 2, אבל עדיין מהנה ומעניינת. לדמות הראשית יש גם יכולת לאלף סוסי פרא באופן זמני.

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

גירסת המשחק החדשה לפלייסטיישן 4 איפשרה לגיימרים לחוות את המשחק מ-2005 גם על קונסולות מודרניות. גיבור המשחק, המשוטט בעולם אפל ולא סימפטי, מלווה בסוס בשם אגרו, המסייע לו להגיע מהר יותר מנקודה לנקודה וגם עוזר בלוחמה. הרכיבה מוגבלת על ידי מכשולים כמו מים, ולא ניתן להגיע עם הסוס לכל מקום במשחק. הגיבור יכול להישען על הסוס במהלך קרב, לעמוד על גבו, לעצור ולהסתובב במהירות. כדי להוסיף אלמנט מציאותי, בחרו מפתחי המשחק לגרום לכך שהסוס יתעלם מדי פעם מהפקודות של השחקן – מצב שבוודאי מוכר לכל רוכב.

The Elder Scrolls V: Skyrim

העולם הפתוח והעצום של סקיירים מקבל בברכה את הסוסים, המאפשרים לשחקן לצלוח מרחקים גדולים בזמן קצר יחסית. השלמת קווסטים מאפשרת לאמץ סוסים מיוחדים במהלך המשחק. אפשר לרכוש את הסוסים או להשיג אותם בדרכים אחרות – כמו הבסת הסייס באחד האזורים. הרכיבה אינה מודגשת או מושקעת כמו במשחקים אחרים, אבל עדיין מהווה חלק מעניין במשחק.