חווה בניו יורק סירבה לתת לכוכבת טיקטוק לרכב על סוסים בשל משקלה

כוכבת טיקטוק בשם רמי ביידר הגיעה לחוות סוסים בניו יורק במטרה לרכב. החווה סירבה לתת לה לרכב בשל משקלה – מעל 120 קילוגרם.

לביידר מעל 2 מיליון עוקבים בטיקטוק, והיא העלתה סרטון לרשת החברתית, שזכה לכ-1.8 מיליון צפיות. ביידר טוענת בסרטון שרכבה בעבר, ומעולם לא היתה לה בעיה.

@remibaderI've rode horses before and have never had this issue. Please adverise this on your signs for the future.

♬ Gonna Fly Now – From "Rocky" – M.S. Art

עוד ציינה ביידר כי החווה לא הודיעה מראש שיש מגבלת משקל על רוכבים, ושהיא חשה שהחוויה היתה מביכה. אחד העובדים בחווה פירסם סרטון תגובה בטיקטוק (שנמחק מאז) ובו הוא מעליב את ביידר וקורא לה "כלבה שמנה". החווה התנצלה על הסרטון וציינה כי אינו משקף את דעת הבעלים. החווה פירסמה גם פוסט מפורט בבלוג שלה, המסביר את מגבלות המשקל ברכיבה על סוסים, והסבירה כי משקל הרוכב יכול להיות עד 15% ממשקל הסוס ולא יותר מכך.

במחקר שבוצע לפני מספר שנים, ובדק את השפעת משקל הרוכב על הסוס, נמצא כי רוכבים שמנים יכולים לגרום לצליעה בסוסים. נראה שההשפעה העיקרית על בריאות הסוס נובעת ממשקל הרוכב אבל גם ממיקומו של הרוכב באוכף ועל גב הסוס. לרוב, כלל האצבע הוא שמשקל הרוכב והציוד לא יעלה על 20% ממשקל הסוס, אם כי בחוות רבות מקפידים על 15% ואפילו 10% – תלוי בפעילות שהסוסים מבצעים. עם כל הכבוד לתנועת ה-Body Positivity, רווחת הסוס ובריאותו תמיד צריכה להיות במקום הראשון, וכל הכבוד לחוות המקפידות על שמירה על הסוסים, גם אם זה מעליב כוכבות טיקטוק כאלה ואחרות.