בת 18 זכתה במירוץ אנדורנס עם סוס שמצאה בחינם בקרייגסליסט

כמה עולה סוס? בעלי סוסים נשאלים זאת לעתים קרובות. התשובה, כמובן, היא שאפשר לקנות סוס כמעט בכל מחיר – החל מאלפי שקלים בודדים ועד מיליוני דולרים. האם סוס יקר בהכרח יהיה טוב יותר? בוודאי שלא – ההנאה מהרכיבה ומהקשר עם הסוס לא תלויה במחיר שלו. אבל האם אפשר למצוא סוס שינצח בתחרויות בחינם? מסתבר שכן.

סנומה בלייקלי והסוס שלה, גובר (Goober) ניצחו במירוץ סיבולת (אנדורנס) של 16 שעות בקליפורניה. בלייקלי מצאה את גובר בקרייגסליסט – אתר מכירות פופולרי בארה"ב – והיא לא שילמה עליו אפילו סנט אחד.

בלייקלי ניצחה יותר מ-180 סוסים אחרים שהשתתפו במרוץ Tevis Cup, כולל את הצמד שניצח בשלושת המירוצים האחרונים.

גובר הגיע לבלייקלי לפני 8 שנים, כאשר אבא שלה עיין בקרייגסליסט וענה למודעה שהציעה את הסוס בחינם. זו לא הפעם הראשונה שהם מוצאים סוסים נהדרים באתר – גובר הוא אחד משבעה סוסים בבעלות המשפחה. מירוצי הסיבולת הם חלק מהגנטיקה של המשפחה – אמה של בלייקלי סיימה 6 מירוצי Tevis Cup ואביה סיים חמישה. סנומה השתתפה במירוץ האנדורנס הראשון שלה בגיל 12, וניסתה שוב בגיל 14, אולם בשתי הפעמים לא הצליחה לסיים ונעצרה בבדיקת הווטרינר כמה עשרות מיילים לתוך המסלול.

גובר, מסתבר, היווה את ההבדל בין השתתפות וניצחון. הדופק שלו חזר לנורמלי מהר יותר מהסוסים סביבו בתחנות הבדיקה הווטרינריות, מה שאיפשר לצמד לצאת ראשונים ולצבור יתרון. "את מקבלת מה שאת משקיעה בסוס", אומרת בלייקלי – וזה בכלל לא משנה כמה הוא עלה.