סערה במדיה החברתית בגלל התעללות בסוסים בחווה בדנמרק

סערה במדיה החברתית בעקבות תמונות שמעידות, ככל הנראה על התעללות בסוסים בחוות הרבעות בדנמרק.

הדיווחים הראשונים על הזנחה והתעללות צצו ב-2011 וב-2013. לפי הדיווחים, John Byrialsen's stud farm בפוסדוו, פולין, צילם סרטון של תנאי החזקת הסוסים והעלה לאינטרנט. השלטונות בפולין התערבו והחרימו 64 סוסים.

באותו זמן, שלטונות דנמרק בדקו כ-500 סוסים בחוות שונות של אותם בעלים בדנמרק. באחד מהמקומות, נמצאו 15 סוסים בתת משקל, ו-10 שהיו זקוקים לטילוף ולא טופלו. השירותים הווטרינריים של דנמרק העריכו שהיתה עבירה על החוק לרווחת בעלי החיים, אולם שלא מדובר במקרה קשה של הזנחה.

ב-2018, המשטרה שוב נשלחה לחוות Viegaard כדי לבדוק סוסים רזים במיוחד. תחנת טלוויזיה מקומית הראתה תמונות מטרידות של סוסים רזים מאוד, והווטרינרים חשבו שמדובר בהזנחה. המקרה עבר לטיפול המשטרה, אולם התיק נסגר. מקורות מוסרים כי השירותים הווטרינריים הדנים בודקים את החוות מדי פעם, אולם הבעלים פשוט מזיזים או מחביאים את הסוסים המוזנחים לפני שהבודקים מגיעים.

אנחנו כבר ב-2023, ונראה שהסיפור לא נגמר. בשבוע האחרון מתחוללת סערת מדיה חברתית בנושא רווחת הסוסים, לאחר שאדם בשם טיירל קוטנט פירסם צילומים חדשים של סוסים רזים באופן קיצוני, וסוסים חולים. האמריקאי הצעיר צילם את התמונות במהלך ביקור ב-Viegaard, במהלך פברואר ומרץ השנה. הוא נשכר כדי לאלף סוסים צעירים במקום.

בעמוד הפייסבוק שלו, כתב קוטנט כי הסוסים מקבלים אוכל עם עובש והתאים לא מנוקים. לסוסים היו פצעים פתוחים ואין שום וטרינר שמטפל בהם. הבעלים נותן להם למות בייסורים ולא מטפל בהם כלל. קוטנט צילם תמונות קשות במקום.

ארגונים שונים להצלת בעלי חיים דיווחו על החווה למשטרה. הנושא נמצא בבדיקה, אבל האדישות המסוימת של השלטונות בדנמרק עוררה זעם רב במדיה החברתית. אנשים העלו לפייסבוק תמונות של סוסים שקבורים בשטח החווה (בדנמרק חל איסור בחוק לקבור סוס בשטח שלך).

נקווה שהמחאה הציבורית יגרום לשלטונות בדנמרק לעזור לסוסים האומללים.