מדברים בשפת הסוסים: קטלוג מאויר של התנהגות סוסים במצוקה

"קטלוג" המתאר התנהגות שמקורה באי נוחות בקרב סוסים פורסם לאחרונה, ועשוי לסייע לווטרינרים, בעלי סוסים, חוקרים ומנהלי אורוות, בהבנה טובה ומעמיקה יותר של התנהגות סוסים.

הקטלוג פורסם על ידי חוקרים באוניברסיטת פנסילבניה, והם טוענים כי הוא יכול לעזור לאנשי סוסים "לדבר את שפת הסוסים" ולאתר סימנים של אי נוחות ומצוקה. הקטלוג מבוסס על 35 שנים של תצפיות שנערכו על אלפי סוסים, ומכיל יותר מ-70 שרטוטים והסברים על התנהגויות שונות. למעשה, מדובר במעין מילון המאפשר לרוכבים ואנשי מקצוע להבין את שפת הסוסים ולסייע להם כשהם מנסים לומר שהם במצוקה, חשים כאב או אי נעימות.

קטלוג התנהגות סוסים

החוקרים יצרו את הקטלוג בהתבסס על שעות רבות של סרטוני וידיאו המתעדים התנהגות סוסים. השימוש בווידיאו חשוב לא רק משום שהוא מאפשר לבחון שוב ושוב את ההתנהגות והסימנים שהסוסים משדרים, אלא משום שמחקרים מראים שסוסים מעדיפים שלא להראות סימני מצוקה ליד בני אדם. כאשר הסוסים מנוטרים באמצעות וידיאו, ללא נוכחות אנושית, ניתן לבחון את ההתנהגות שלהם כשהם לבד, ולא מסתירים כאב או אי נוחות. החוקרים נעזרו גם בתיאורים מהספרות המקצועית.

הקטלוג מחולק ל-8 קטגוריות: יציבה והישענות; תנועת גפיים וגוף; תנועות ראש, צוואר, פה ושפתיים; תשומת לב לסביבה; תנועות זנב ואוזניים; התנהגות כללית; שינויים באכילה ובשתייה; קולות.

להורדת הקטלוג