מדענים באיטליה: הסיכוי להידבקות בקורונה בעת רכיבה על סוסים – נמוך עד אפסי

רכיבה על סוסים קורונה

איטליה הוכתה קשה במיוחד על ידי הקורונה, עם יותר מ-30 אלף מתים מהמחלה, נכון להיום. המדינה היתה שרויה בסגר קפדני במשך תקופה ארוכה, אולם אפילו שם כבר מתחילים להסיר את המגבלות.

ענפי הספורט השונים חוזרים לפעילות בכל העולם. בישראל, גם במהלך הסגר, איפשר משרד החקלאות לבעלי סוסים להגיע באופן חופשי לחווה, על מנת לטפל בהם, עקב הבנה מעמיקה לגבי הרגישות של בעל חיים זה, והצורך שלו בטיפול יומיומי. עם זאת, חוגי הרכיבה הופסקו ורק בימים האחרונים הם חוזרים לעבודה מלאה, כולל רכיבה טיפולית. במשרד הספורט האיטלקי החליטו להיעזר במדענים מאוניברסיטת טורין, על מנת להעריך את רמת הסיכון להידבקות בקורונה בענפי הספורט השונים, לקראת החזרה לשגרה.

המדענים הציגו דרגות סיכון ל-387 ענפי ספורט שונים, כולל גולף, שחייה, רכיבה על סוסים, משחקי כדור שונים ועוד. סולם הדירוג נע בין 0 (אין כמעט סיכוי להידבק) ועד 4 (סיכוי גבוה להידבק). רכיבה על סוסים (של רוכב בודד) קיבלה רמת דירוג 0, המצביעה על סיכון נמוך במיוחד. עם זאת, מירוצי סוסים קיבלו דירוג סיכון של 1, וכך גם תחרויות פולו או כל סוג של רכיבה קבוצתית.

לשם השוואה, רוב ענפי הספורט היחידניים, כמו טניס וגולף, דורגו ברמת סיכון נמוכה. ענפי הספורט הקבוצתי קיבלו דירוגי סיכון גבוהים יותר באופן גורף. משחקי כדור מים קיבלו דירוג סיכון של 2, ונחשבים להכי פחות מסוכנים מפני שהם מתרחשים בבריכות שחייה שמכילות כלור. כדורגל קיבל דירוג של 3, ואילו כדורסל, כדורעף ופוטבול קיבלו את דרגת הסיכון הגבוהה ביותר להידבקות בקורונה – דרגה 4.

אנחנו כבר יודעים שרכיבה על סוסים מועילה לבריאות, אבל טוב שהמדענים מזכירים לנו את העובדה הזו מדי פעם. בכל מקרה, יש להקפיד על הוראות משרד הבריאות, כולל ריחוק חברתי (מאנשים, לא מהסוסים), הקפדה על היגיינה וחבישת מסיכה כששוהים במרחב הציבורי. אל תשכחו גם את חוקי הבטיחות הרגילים, והקפידו לרכב עם קסדה!