שימוש בשוט לא משפר את איכות ודיוק הריצה של סוסים במירוצים

שימוש בשוט במירוצי סוסים

שימוש בשוט במירוצי סוסי ת'ורוברד לא משפיע מהותית על איכות ודיוק הריצה של הסוסים, כך עולה ממחקר שבחן 126 דו"חות מירוצים. על פי המחקר, שימוש בשוט לא משפר את הכוונת הסוס, לא מפחית הפרעות ברכיבה, לא משפר את הבטיחות ולא מאיץ את זמני הריצה של הסוסים.

הפרעה ברכיבה בעת מירוץ מהיר עלולה להביא לתוצאות קטסטרופליות, והשוט נחשב במשך שנים ככלי יעיל למניעת התנגשויות ובעיות נוספות בעת הרכיבה. בנוסף, יש המאמינים כי שימוש בשוט מעניק לכל המשתתפים במירוץ סיכוי הוגן לנצח. הרעיון כי שימוש בשוט במירוצי סוסים הוא קריטי מושרש עמוק בתרבות הרכיבה, אולם לא התבצע עד כה מחקר מעמיק הבודק האם השוט אכן משפר את התוצאות או הבטיחות במירוצים.

החוקרים השוו בין מירוצים שונים באנגליה, בהם הרוכבים אוחזים בשוט, אך לא משתמשים בו, ובין מירוצים שבהם מותר השימוש בשוט. לא נמצאו הבדלים מובחנים סטטיסטית בתוצאות בהשוואה בין שני סוגי המירוצים. עם זאת, החוקרים מצאו כי יש צורך דחוף בשיפור הכוונת הסוס במירוצים, תוך שימוש בעזרים אחרים (מלבד השוט), כמו הזזת משקל הרוכב באוכף, או פתיחת מושכה בצד כלשהו, כדי להכווין את הסוס לימין או לשמאל. החוקרים טוענים כי מירוצים ללא שוט ישפרו את רווחת הסוסים וגם את תדמיתו הציבורית של הספורט.