תפסיקו לחפש "מה מפחיד סוסים"

אני שומעת שיח של אנשים שמנסים לברר איך מפחידים סוסים או איך אפשר לגרום לסוסים להתבלבל, מה מפחיד סוסים וכל מיני שטויות כאלה, ככל הנראה במטרה להפריע לפרשי המשטרה בעבודתם בהפגנות. לצערי אני רואה גם חיפושי גוגל כאלה, שמגיעים לאתר הזה. אני רוצה לקרוא מכאן בקול רם וברור – תרדו מזה ומהר.

קודם כל, כי אלימות אינה הפתרון. שנית, אתם לא מבינים את המשמעות של מה שאתם חושבים שתצליחו לעשות (אם כי לא סביר שתצליחו, ותיכף אסביר). רוכב שנופל מסוס על אספלט – זו בדרך כלל תהיה פציעה חמורה שעלולה להיגמר בנכות או במוות. הסוס עצמו עלול להיפצע או ליפול על שוטר או מפגין.

נכון שאף פעם לא נפל עליכם סוס? אז אני אחת מאלה שדווקא כן נפל עליהן סוס, ולא במהלך הפגנה או עימותים אלימים, אלא סתם בהליכה אחרי רכיבה עם הסוס שלי. כשסוס במשקל 550 קילו נופל עליכם (הסוסים של המשטרה כבדים יותר), סיכוי טוב שתשברו כמה דברים, אם לא יותר גרוע. אני שברתי קרסול ואת האגן בשלושה מקומות, והייתי צריכה אשפוז, ניתוח ושיקום של כ-3 חודשים כדי לחזור לרכב (ואפילו כתבתי על זה ספר). האמת שלא צריך שסוס יפול עליכם, מספיק שידרוך עליכם כשהוא מנסה למצוא מחדש שיווי משקל אחרי שמעד או אחרי שהרוכב שלו נפל.

זה מסוכן ברמות שאתם לא מבינים, פשוט תרדו מהרעיון האידיוטי הזה, שלא ברור מאיפה הגיע. חוץ מזה, הסוסים של המשטרה מאולפים ברמה הכי גבוהה שיש. הם עוברים תהליך ארוך ומורכב של האדשה (או הקהיה) – חושפים אותם לכל הגירויים האפשריים (צעקות, נפנופי שלטים ודגלים, דחיפות, אורות, הכל), והם מוכנים ורגילים לזה. זה אגב למה הטענה של המשטרה שהשלט של יעל ראובני סיכן מישהו היא שקרית. הסוס לא ספר את השלט הזה ממטר. כלומר, בשביל להפחיד סוס כזה אתם צריכים משהו ממש דרסטי, וגם אז לא בטוח שתצליחו.

בקיצור, תוציאו לעצמכם מהראש את הרעיון הזה. באמת. לטובת כולנו.

צייצתי עוד על הנושא בטוויטר: