10 עובדות על סוסים

אבולוציה סוסים מהירים גנטיקה

אנחנו אוהבים לדבר על סוסים, ואוהבים לחלוק את הידע שלנו בנושא עם כל מי שמתעניין. בהמשך לפוסט הקודם, 14 עובדות מעניינות על סוסים, קבלו עוד כמה עובדות מרתקות על סוסים!

  1. סוסים ישנים בעמידה – רוב הזמן, סוסים חוטפים תנומות קצרות בעמידה. לפעמים הם שוכבים כדי לישון, אבל לזמן קצר מאוד, ורק אם הם מרגישים בטוחים בסביבתם.
  2. כן בודקים סוס בשיניים! שיני הסוס משמשות להערכת הגיל שלו. השיניים של סוס צומחות לאורך כל חייו, ולפעמים הסוס מאריך ימים עד כדי כך שהשיניים נושרות, וצריך להאכיל אותו בצורה מיוחדת כדי שיוכל להמשיך להזין את עצמו. בכל מקרה, סוסים צריכים טיפולי שיניים תקופתיים על מנת לשמור על בריאותם.
  3. סוסים יכולים לעבור את גיל 30 – כתלות בגנטיקה, תנאי הטיפול וגם קצת מזל, סוסים יכולים להאריך ימים וגם לעבור את גיל 30. בדרך כלל בגיל הזה, הסוס כבר לא יעבוד ולא ירכבו עליו, אלא הוא יהיה משוחרר במרעה וייהנה מהפנסיה שלו.
  4. הגזע הפופולרי ביותר של סוסים בעולם הוא סוס הקווטר האמריקאי.
  5. סוס נושם 8-14 נשימות בדקה בזמן מנוחה.
  6. לסוסים יש עיניים גדולות יותר מכל יונק יבשתי. יש להם גם עפעף שלישי ונסגר באופן אלכסוני – להגנה טובה יותר מפני אבק וגורמים זרים שעלולים להיכנס לעין.
  7. סוסים מפיקים כ-40 ליטר רוק ביום.
  8. מוח של סוס שוקל כמחצית ממוחו של אדם.
  9. כל הסוסים שיש היום בעולם שייכים לאחד משני קווים גנטיים: הסוסים הערבים או הסוסים הטורקומנים (שנכחדו).
  10. בעבר חשבו שסוסים הם עיוורי צבעים, אולם זה לא נכון. סוסים רואים צבעים. מחקר שבוצע לאחרונה קבע כי הצבעים הבולטים ביותר עבור הסוסים הם לבן, צהוב זוהר או כחול בהיר במיוחד.