24 התנהגויות של סוס המעידות על כאב – סרט תיעודי

סרט תיעודי קצר וייחודי צפוי לצאת ב-30 בספטמבר, הקשור לרווחת סוסים והטיפול בהם.

"The 24 Behaviors of the Ridden Horse in Pain" הוא שמו של הסרט (24 התנהגויות של סוס רכוב הנתון בכאב), והוא קורא תיגר על הפרדיגמות בתחום הטיפול בסוסים, תוך קידום הרעיון שצליעה של סוס לא מתחילה רק כשהוא מתחיל להראות סימנים ברורים לכך.

במוקד הסרט ד"ר סו דייסון, מומחית בעלת שם עולמי בכל הקשור לאורתופדיית סוסים. דייסון מדגימה בסרט כי התנהגויות רבות של סוסים מתויגות בצורה שגויה. הרבה פעמים, סוסים מסומנים כעצלנים, נפיצים או מתנגדים, כשלמעשה כל ההתנהגות שלהם היא סממן של כאב שממנו הם סובלים.

הסרט עוקב אחר ד"ר דייסון וד"ר ג'ים מאיירס, כשהם בוחנים ומאבחנים את סוסת הקפיצות של לורן מקמהון. הסוסה לא הפגינה צליעה ברורה, אולם היה ניכר שהיא אינה מבסוטה במיוחד כששמים עליה אוכף ורוכבים עליה.

הסיפור של הסוסה גלינה אינו ייחודי. דרך הסיפור של הרוכבת הצעירה שאוהבת מאוד את הסוסה שלה, יוצרי הסרט מקווים לעורר מודעות והבנה בקרב בעלי סוסים, וללמד איך לזהות את הסימנים הראשונים של כאב. הסרט יוצע לצפייה בחינם החל ב-30 בספטמבר 2022.

ד"ר סו דייסון מציעה גם סמינר אונליין בנושא: "זיהוי ביצועים כושלים שמקורם בכאב בקרב סוסים". הסמינר ייערך ב-26 בנובמבר 2022, ומחירו 120 ליש"ט. ניתן להירשם כאן.

כתיבת תגובה